top of page

 MANYETİK ALANIN İNSAN SAĞLIĞI ÜZERİNDEKİ ETKİSİ ve MERKABA YAŞAM ÇİÇEĞİ TAKILARININ FAYDALARI

Tüm canlı hücrelerin elektriksel özelliklere sahip olduğu bilinmektedir. Duyu hücreleri ve sinir hücreleri kendilerine iletilen elektriksel uyarıları bilgi almak ve iletmek için işleyip değiştirerek kullanır. tüm hücrelerin, organların yani bütün vücudun elektromanyetik dalga alıcısı ve vericisi olduğu, vücudumuzun elektriksel uyarılarla kontrol edildiği evrensel bir ilke olarak kabul edilmektedir.

Gün geçtikçe daha çok hayatımıza  giren cep telefonu, televizyon, bilgisayar Wifi modemler ve elektrikli ev aletlerinin yaymış olduğu elektromanyetik dalgaların (RADYASYONUN) hücrelerimizin , organlarımızın yapısını bozduğu tespit edilmiştir. Kalp krizi yaşlarının 20 li yaşlara düşmesi ,bağışıklık sisteminin çöküşü, sık sık hasta olma, beyin kanamalarındaki artış, kanser olgularındaki artış, kronik yorgunluk halsizlik şikayetleri, sıkça yaşanılan baş ağrıları ve dönmesinin sebeplerinin başında radyasyona maruz kalarak bedenimizin manyetik alan dengesinin bozulmasından kaynaklandığı bilinmektedir. Gözle görülmediği  ve etkisi bir anda ortaya çıkmadığı için çok fazla önemsenmesede tedbiri alınmalı ve tedavisi sağlanmalıdır.

Hücrenin enerji ve oksijen ihtiyacı elektrik akımlarının ve manyetik alan enerjisinin etkileşimi sonucunda sağlanır. Vücudun elektromanyetik alanında meydana gelen bir bozulma hücre enerjisinin ve dolayısıyla hücre canlılığının eksilmesi (hücre metabolizması) ile sonuçlanır.

Hücredeki enerji üretimi ilerleyen yaşla birlikte azalır. 35-40 yaş aralığında hücrenin enerji üretim kapasitesi yalnızca % 60 - %70 dolaylarındadır. Bu olumsuz süreç yaşla birlikte hızlanarak devam eder. Zamanla hücrelerin verimliliği azalır ve vücudumuz bir çok olumsuz etkiye karşı duyarlı hale gelir. ilk uyarı işaretleri tipik duygu durum bozuklukları ve aşırı tepkilerdir. Aslında birçok rahatsızlık ve hastalık buna bağlıdır.

Merkaba Yaşam Çiçeği takılarının BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ tarafından 180 ayrı radyofrekans bandında yapılan elektromanyetik alan ölçüm sonuçlarında Radyasyona karşı %71 e varan oranlarda koruma sağladığı tespit edilmiştir.

Kullanan kişilerin bedeninin manyetik alanını dengelemesi sayesinde 

*  Hücre beslenmesinin ve metabolik atıkların uzaklaştırılmasının hızlanması ve böylece metabolizmanın iyileşmesi

 

*  Hücre yenilenmesi

*  Dolaşım sisteminin arındırılması ve böylece vücuttaki madde taşınımının iyileştirilmesi

 

*  Hasar görmüş sinir hücrelerinin onarılması, Hücrelerin ve dokuların ihtiyaç duyduğu oksijenin sağlanması, oksijen tedariğinde artış, lenfositler üzerindeki olumlu etki ile gelişmiş ve daha etkin bir bağışıklık sisteminin oluşması.

 

*  Kan damarlarındaki daralmanın düzelmesi ve kan akışının düzene girmesi , yaraların iyileşme sürecinin hızlanması.

*  Otonom sinir sisteminin düzenleyici etkisinin iyileşmesi ve uyumlu çalışması.

 

*  Uyku kalitesinde artış sağlanması ve melatonin hormonu üretiminin artması.

 

*  Sabah performansının artması , kemik ve kıkırdak dokusunun güçlenmesi.

 

*  Stres hormonları olan Adrenalin ve Noradrenalin reseptörlerinin duyarlılığının azalması.

 

Kas ve sinir sisteminde güçlenme , sindirim sisteminin düzene girmesi 

 

*  Hücreler arası bilgi iletişim etkinliğinin iyileştirilmesini sağlayarak vücudun kendi kendini tedavi etme sürecinin hızlanması görüebilecek etkilerdir. 

Takılarımızın etkileri kullanan kişilerin biyolojik yapısına bağlı olarak değişmektedir ve bu yüzden her kullanıcıya 1 ay kullanım şartı ile 3 ay iade edebilme garantisi vermekteyiz.

Paying Methods
bottom of page